Site Loader

Arsène Wenger byl jmenovaný už v roce 1996. Tenkrát to bylo překvapení jak pro celou fotbalovou veřejnost, tak i pro fanoušky anglického velkoklubu. Média se v té době spíše klaněla k jinému jménu, Johan Cruiff. Wenger tehdy přišel z Asie, konkrétně z Japonska, kde byl u klubu Nagoya. Wenger zažil debut proti Blackburnu Rovers, kde Arsenal vyhrál hladce 2:0.  Celou sezónu pak skončil na bronzové pozici.
míč na hřišti
Následující ročník byl pro klub výherní, vyhrál ligový titul a FA Cup. Wenger byl na lavičce teprve druhou sezónu a už získal tzv. double, který je velmi ceněný a navíc se to stalo teprve podruhé v historii. Tím pádem Francouz zavřel ústa pochybovačům, a to i těm největším kritikům a jasně ukázal, že patří na lavičku Arsenalu. Arsenal pod jeho taktovkou vyhrál ligu třikrát, šestkrát si vydobyl FA Cup, šestkrát anglický superpohár Community Shields. Zisk trofejí na ostrovech je dosti složitou záležitostí, takže tyto triumfy jen dokazují, jak je Wenger vynikající trenér.         
Když na ostrovy přišel, tak bylo známé, že umí výborně pracovat s mladými hráči s tím, že se nebojí je do ustáleného týmu zapracovávat, i když postupnou formou. Když trénoval ve Francii, získal díky tomu přezdívku hledač talentů. V Arsenalu pomohl v uvozovkách vyrůst takovým hvězdám jako je nyní Ashley Cole, Jermaine Pennant, Theo Walcott nebo  Kieran Gibbs. Arsène Wenger je pro lidi hlavně ten, kdo jednou provždycky změnil anglický fotbal, na čemž vydělala i Premier League, jenž je nyní považována za jednu z nejlepších lig na světě.
 klub Arsenal
Dosáhl toho i za pomoci cizinců, které zařadil do kádru, za což však ze začátku sklízel nemístnou kritiku, ale dneska je to běžné nejen v anglické lize, ale snad v každé lize na světě. Zavedl také jinou filozofii tréninků, ale vyžadoval i správnou životosprávu a také názor, že fotbal je hlavně zábava.