Site Loader

 Hlavním městem Anglie je Londýn. Patří mezi nejdůležitější města na světě. Je zde velké množství historických památek. V Londýně stojí sídlo londýnského biskupa, Katedrála svatého Pavla, vystavena v 17. století. Sídlem britských panovníků je Buckinghamský palác, postavený v klasicistním slohu. Vystavěn byl roku 1829, ale sídlem králů se stal teprve s nástupem královny Viktorie na trůn, v roce 1837. Palác je zpřístupněn turistům v době, kdy královna obývá svou rezidenci ve Windsoru, vzdálenou 30 kilometrů od Londýna. Pokud turista dorazí k paláci před 11hodinou, může být svědkem střídání královniných stráží. Před palácem stojí velká bílá socha – pomník královny Viktorie sedící zády k paláci. Každý návštěvník Anglie chce slyšet odbíjení zvonů ve velké věži. Big Ben je největší z pěti zvonů v této věži a bývá po něm nazývána celá věž. Big Ben společně s budovou parlamentu patří k historickým skvostům Anglie.

Big Ben

 Hojně navštěvovaným místem je středověký hrad Warwick, který dal vystavět Vilém Dobyvatel. V současnosti je hrad turistickou atrakcí. Jsou zde stánky se suvenýry či pištci v dobových kostýmech. 

 Muzeum voskových figurín Madame Tussaud založila sochařka Marie Tussaud. Při návštěvě muzea se můžeme vyfotografovat s celou řadou známých osobností, i když jen ve voskové podobě. Je zde například Jindřich VIII. a jeho šest žen, královská rodina, kapela Beatles a další hudebníci, herci či zpěváci. 

Britská vlajka

 Pro milovníky děl Williama Shakespeara je možnost navštívit jeho rodný dům. Po návštěvě domu si mohou návštěvníci posedět na lavičce přilehlé zahrady. 

 Jednou z nejnavštěvovanějších míst je Stonehenge. Tato stavba je opředena řadou tajemství. Dodnes není známo za jakým účelem byla stavba postavena. Vzhledem k tomu, že stojí již od 3 tisíciletí před.n.l. není zcela jasné, jak mohla být, bez pomoci strojů,  postavena.