Site Loader


Ostrava si kdysi dávno vysloužila přívlastek černá, ale ona ve skutečnosti nikdy až tak černá nebyla. Ostrava byly kdysi doly a velké průmyslovém podniky jako Vítkovice a NHKG a když jste Ostravou projížděli, tak to vypadalo jako v záběrech ve filmu „Tajemství ocelového města“, ale i když městu vládl průmysl, Ostrava má hodně zelených parků, zeleň v ulicích a také mnoho kulturních památek, jako je např. radnice nebo spousta kostelů.

Ostrava

Ostravská radnice je typická svou věží, ze které se můžete po Ostravě porozhlédnout, ale zdaleka ji neuvidíte celou, protože Ostrava je rozhlehlá a její plocha je více než 200km2. Co však uvidíte, to jsou její průmyslové podniky, vysoké pece, které se proměnily v jedno velké úžasné muzeum, těžní věže, haldu Ema a mezi tím se vine řeka Ostravice. A uvidíte i onu zeleň, protože Ostrava je opravdu překrásné moderní město.

Ostrava

V Ostravě najdeme i moderní obchodní centra, např. Karolinu a vedle ní i řadu moderních budov, kde sídlí spoustu firem. Pořídit si sídlo pro vaši firmu v Ostravě https://kancelar29.cz/faq/urady/ je určitě dobrým startem pro úspěšné podnikání.

Ostrava má pochopitelně i kulturní stánky, jako je řada divadel, v čele s Moravskoslezským divadlem, ale pro kulturní akce se využívá i Slezskoostravský hrad, festival Colours Ostrava se odehrává v areálu Černé louky a také v areálu Vysokých pecí, kde se odehrává i řada další festivalů, například rocková Ostrava v plamenech.

Pokud jste ještě nikdy nebyli v Ostravě, určitě se udělejte minimálně víkendový pobyt v tomto městě. Můžete navštívit Boltovu kavárnu, železniční muzeum, Svět techniky, ale i třeba ZOO nebo blízký dinopark. A večer můžete vyrazit na hvězdárnu až na samém konci Ostravy, v Porubě. Rychle zjistíte, že dva dny jsou na poznání tohoto města málo a určitě se sem rádi vrátíte.

A časem bude stát v Ostravě dokonce mrakodrap.