Site Loader


Naše tělo přirozeně obsahuje spoustu důležitých látek, a některé z nich si dokonce umí tvořit samo. Jenže tuto schopnost ztrácí s přibývajícím věkem. Proto je důležité tělu dodávat důležité látky a vitamíny podle toho co aktuálně potřebuje. Proto je dobré čas od času podstoupit u praktického lékaře krevní testy, které odhalí co vám v těle chybí. Jsou ale i látky, jejichž úbytek poznáte sami na základě toho jak vypadáte. Jednou z těchto látek je kolagen, který je obsažený v pokožce, vlasech, nehtech i kloubech.

kloub kolagen

Když je ho málo, co se stane?
Jelikož je kolagen v pokožce, dá se říct že ji vypíná a vyplňuje. Jakmile v těle začne kolagen ubývat, začnou se tvořit první vrásky. I u vás se možná vyskytly první vrásky už okolo třicátého roku, u někoho ještě dřív. Zamezit jejich vzniku je možné především potravinovými doplňky a nebo potravinami s vyšším obsahem kolagenu. Ten se vyskytuje zejména ve vývarech z kostí, hovězím mase a želatině. Jenže zrovna tyto potraviny ne každý jí, proto existují doplňky stravy, které jsou k užívání příjemnější a které chutnají lépe.

kolagen prášek

Když začnete kolagen užívat ještě před třicátými narozeninami, je velká šance že se u vás vrásky nebudou tvořit ve velkém počtu a hluboké jako bez kolagenu. Pomocí kolagenu si můžete vyplnit pleť, posílit vlasy i nehty a uděláte něco pro svoje zdraví, protože pomůžete obnově kolagenu v kloubech. Právě v kloubech je velice důležitý pro bezbolestný a pohodový pohyb. Užíváním kolagenu podpoříte zdraví svých kloubů s nížíte tak riziko toho že budete v pozdějším věku potřebovat kloub vyměnit. Úbytek kolagenu v kloubech poznáte zvýšenou bolestivostí během pohybu, protože bez kolagenu o sebe tře kloub jelikož v něm není chrupavka. A ta je tvořena právě kolagenem. Starejte se nejen o svůj vzhled ale i o své zdraví pomocí kvalitního kolagenu.