Site Loader

V tomto článku se Vám pokusíme poradit, jak alespoň o trochu zlepšit délku a kvalitu Vaších vlasů. Předně však musíte mít na paměti, že velkou roli ve vzhledu Vašich vlasů hraje genetika, a tak pokud Vám příroda nedala do vínku extra dlouhé, husté a pevné vlasy, dosažení něčeho takového pro Vás bude téměř nemožné. Můžete se tomu však pokusit alespoň přiblížit.
 stříhání vlasů
Co je velmi důležité a co většina lidí podceňuje a čím by bylo vhodné začít, je péče o konečky vlasů. Nesmíte se soustředit pouze na pokožku hlavy, jak by se nabízelo, konečky jsou důležité také. Choďte tedy pravidelně ke kadeřnici na zastřižení – intenzita návštěv by měla odpovídat chování Vašich vlasů. Pokud mají tendenci se třepit již po kratší době, návštěvy zintenzivněte. Pokud však mají tendenci být dlouho zdravé, nemusíte vlasy zbytečně zkracovat a ke kadeřnici běžte, až to budete potřebovat. Je to tedy velice individuální. Ke kadeřnici byste měli však zajít alespoň jednou za rok. Pokud si myslíte, že pravidelný zástřih bude stát ve Vaší cestě ke dlouhým vlasům, není tomu tak – pokud necháte vlasy třepit, budou se Vám lámat /a to klidně i několik centimetrů od konečků – přijdete tak v takovém případě o velkou část vlasu/ a odpadávat, co se vzhledu týče, nebudou také vypadat úplně zdravě a esteticky. Pamatujte, že je vždy lepší mít kratší zdravé vlasy než delší zničené vlasy.
 kokosový olej
V rámci péče o konečky byste neměli zapomínat ani na různé pečující produkty. Jejich používáním totiž můžete oddálit nutnost zástřihu. Vhodné jsou různé oleje, jako kupříkladu kokosový, arganový, olivový a tak dále. Nezapomeňte je vždy pěkně vmasírovat, zejména do úplného konce vlasů. Účinnost můžete podpořit zabalením vlasů do alobalu a čepice – teplo otevře vlasové kutikuly a olej se lépe vstřebá.
 
Co se péče o vlasovou pokožku týče, můžete na ní používat různé preparáty, olejíčky a jiné produkty, neměli byste však zapomínat na pravidelnou masáž hlavy. Neprovádějte ji ale nějak extra násilně, stačí jen jemně konečky prstů. Podpoříte tak cirkulaci krve a stimulujete si vlasové kořínky.
 
K růstu vlasů Vám mohou pomoci i různé doplňky stravy určené k regeneraci vlasů a nehtů – rychlost růstu vlasů sice nijak neovlivní, ale způsobí, že budou Vaše vlasy i nehty mnohem kvalitnější.