Site Loader

Nejprve bychom měli zvážit možné příčiny vzniku našeho akné. Napomáháme mu stresem, špatným stravováním nebo obojím? Extisuje celá řada vlivů, kterými si my sami přivádíme nebo zhoršujeme akné. Podle “spouštěčů” akné se pupínky tvoří na určitých částech těla nebo místech po obličeji – nejpostiženějším místem na obličeji bývá “t zóna”, která zahrnuje čelo, nos a bradu.

příprava pleťové masky.jpg

Čištění je nejdůležitější!

Prostředky, které volíme pro čištění pleti jsou různé a je prakticky jen na nás, které zvolíme. Nejméně závadné (a nejvíce účinné) jsou samozřejmě produkty přírodní, bez alkoholu, které nedráždí pleť a vyživí ji. Zbavme ji makeupu, nečistot a čištěme do hloubky, abychom i póry zbavili přebytečného mazu.

Nekrémovat!

Pupínky se tvoří především znečištěním pórů – zanesením nečistotami, pocením – které způsobuje větší tvorbu mazu, ve kterém se hromadí bakterie. Proto je důležité udržovat pokožku sušší a nemazat ji krémem, kterým póry zbytečně zaneseme dalším mazem.

péče o pleť.jpg

Změňme jídelníček a využívejme přírodní produkty!

V neposlední řadě je důležitá úprava jídelníčku. Dobré je zařadit co nejvíce potravin, doplňující chybějící minerály a vitamíny, které podporují správnou funkci orgánů a tím i funkci naší tkáně (pleti, kůže). Stejně tak je důležité naučit se využívat přírodní zdroje, které mají blahodárné účinky nejen na naši pokožku.

Například aloe vera. Rostlinka, kterou můžeme pěstovat i sami doma a vyrábět z ní peelingy nebo jiné pleťové přípravky, které nás uzdraví. V obchodech lze sehnat již hotové produkty od výtažků, přes mýdla, až po aloe ve formě prášku, ale u těchto produktů si dávejme pozor na složení, protože ne všechny produkty tvářící se jako přírodní, přírodní doopravdy jsou!

Okurka. Hydratuje, osvěžuje, napíná a dodává vitamín C, vitamín B a vodu. Z okurek můžeme připravit nejen vynikající limonádu, ale také rúznorodé masky na obličej nebo masti.

Oblíbeným produktem bývají domácí pleťové masky , které lze připravit například z medu, jogurtu, citronu, či z lněných semínek.

Z bylinek se na pleť hodí pampeliška, šalvěj, jitrocel, podběl, měsíček lékařský nebo světlík. A pokud problémy s pletí přetrvávají, nebojme se navštívit kožního lékaře, který pomocí testů zjistí, co je naším problémem a čím si ulevíme.