Site Loader

Jestliže se stěhujete na delší vzdálenost, (máme tím na mysli např. přepravu osobních věcí z bytu nebo z kanceláře), musíte řešit způsob, jak všechno přemístit z bodu A do bodu B. Uvažme klasický případ, kterých se na silnicích každoročně objevují stovky, kdy lidé převáží jen to, co se jim vejde do jejich vozu. Tedy např. oděvy a bytový textil, obuv, nádobí, elektroniku, knihy, květiny, potraviny, komody, bytové doplňky atd.

dodávkový vůz

Protentokrát neuvažujme ten jednoznačný případ, kdy je nutné odstěhovat objemnější předměty, např. desítky velkých skříní, velké lednice apod. Tehdy se bez klasických stěhovacích služeb pochopitelně neobejdete.

Porovnání jedné cesty dlouhé 100 km

Pro příklad vezmeme komfortní rodinný vůz Škoda Octavia combi, ten pojme zhruba půl tuny nákladu (dle jeho motorizace). Při průměrné spotřebě 6,5 litru nafty na 100 km vyjde celková spotřeba paliva na 185 korun. Opotřebení vozu podle tabulkových údajů činí 3,80 Kč na 1 km, což je u této vzdálenosti 380 Kč. Celkem na jednu cestu to tedy vychází na 565 korun. Stěhování menšího bytu, např. 1+1 obnáší minimálně 2 jízdy osobním vozem, málokdy se stává, že se veškeré vybavení bytu vejde do jednoho „kombíku“.

stěhování

Ze zkušeností řady malých firem a soukromých osob se dokonce takový menší byt stěhuje minimálně na čtyřikrát.
Vypůjčit si menší dodávku, např. Fiat Ducato, vychází ne jeden den zhruba na 1000 korun. Zákazník pochopitelně neřeší amortizaci, která je již v ceně za vypůjčení vozu https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha započítána. Cena za spotřebovanou naftu bude u vypůjčeného vozu tohoto typu zhruba 200 Kč na 100 km. Celkem tedy zaplatíte na jednu stěhovací jízdu 1200 korun. Menší dodávka zvládne vystěhovat menší byt kompletně a stačí vám na to jen jedna jízda.
Z příkladu vyplývá, že takové stěhování vás vyjde dokonce levněji s vypůjčenou dodávkou, než kdybyste na něj nasadili vlastní vůz. Amortizace vozu je zkrátka nezanedbatelnou položkou, výjimkou snad může být pouze situace, máte-li zrovna nový vůz, a potřebujete jej „zajíždět“.