Site Loader

Velký Meder je název poměrně malé, nenápadné obce v Podunajské nížině na jižním Slovensku, nedaleko od hlavního města Bratislavy. Je to oblast s poměrně dlouhým slunečním svitem v letních měsících, což je ideální pro letní rekreaci, to však není jediný důvod, proč vyrazit právě sem, a ne třeba k nějaké tuzemské přehradě nebo k přelidněné mořské pláži.

hladina bazénu

Jste v lese – když budete trávit celý den na pláži v přímořském letovisku nebo někde u vody na přehradě či v zatopené pískovně, zpravidla tu nebudete mít možnost zavítat do hlubšího lesního porostu, který se nachází přímo v sousedství rekreačního areálu. Obvykle jsou pláže venkovních koupališť či pobřežních lokalit u moře zcela otevřené vůči slunci, anebo je tu vysázena zeleň v podobě parku či malého remízku. Zatoužíte-li po procházce nebo projížďce na kole mezi stromy v lese, budete muset vážit delší cestu.

Bazény plní termální prameny – mořská voda je fajn, ale je slaná a každému to nemusí vyhovovat, navíc se obvykle po koupeli v moři potřebujete osprchovat. Voda v přehradách a pískovnách je sice sladká, ale zas není obohacena ionty minerálů a stopových prvků v takovém rozsahu, aby šlo o léčebný efekt termálních pramenů. Bazény v sousedství ubytování v apartmánu Velký Meder https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/?apartmany=1 jsou permanentně napouštěny termální vodou, což činí z koupání nezapomenutelný zážitek a léčebnými účinky.

televizní vysílač Kamzík v Bratislavě

Vodní plochu si můžete vybrat – bazénů s termální vodou je to několik a vy si můžete zvolit ten, který vám vyhovuje. A pokud bude zrovna zataženo a ochladí se, anebo sem přijedete na podzim či v zimě, koupel bude mít stejnou účinnost, jako v parném letním dni. A pokud vás omrzí koupání či procházka v lese, můžete navštívit Bratislavu, je odsud vzdálena pouhých 70 km, což vám zabere asi hodinu jízdy autem. V Bratislavě doporučujeme navštívit kromě obvyklých památek i televizní věž Kamzík s restaurací, kavárnou a fantastickým výhledem do krajiny.