Site Loader

Dříve si lidé stříhali vlasy sami doma před zrcadlem. Neřešili jednotlivé střihy, jenom chtěli, aby jim vlasy nepřekážely. Dnes jsou vlasy důležitou součástí lidského vzhledu a všichni chtějí mít co nejlepší účes, aby mohli oslnit ostatní. Pokud se v tomto světě neorientujete, nevadí. Ukážeme si pár příkladů. 
 smyslné foto
·         Mikádo – V dnešní době velice oblíbený střih vlasů. Vlasy jsou relativně krátké, maximálně po ramena. Je velice variabilní a dá se kombinovat v podstatě se všemi tvary obličeje a barvě vlasů. Dá se s ním skvěle improvizovat při tvorbě účesu. Často se s mikádem kombinuje i různě dlouhá ofina.
·         Šedé nebo bílé vlasy – Po ulicích vidíme chodit spoustu dívek s těmito vlasy, které se staly velmi oblíbenými. Vlasy se objevují peroxidem, někdy je potřeba vícekrát, protože může zůstat nažloutlý odstín. Vlasy se proto tónují a dodělávají přesně podle představ zákazníka.
·         Ombré – Jedná se v podstatě o dvoubarevnou hlavu. Člověk má nahoře tmavší barvu a na konečcích, většinou na celé dolní polovině vlasů, má barvu světlejší. Oblíbenou kombinací je hnědá a blond. Ale dají se kombinovat naprosto všechny barvy.
·         Zářivé a pastelové barvy – Zelená, modrá, červená, fialová. Na odbarvené vlasy se dá buď trvalá barva, nebo přeliv, který se postupně vymývá. Dají se dát i na přirozenou barvu vlasů, ale je možné, že barva nechytne tak dobře. Dá se dělat také barevné ombré nebo jen barevné pruhy. Existují také barevné křídy nebo spreje, která se vymyjí maximálně po třech umytích. Jsou nezávadné pro vlasy i kůži.
·         Ofina – Byly v módě dříve a tato móda se dnes vrací. Ofina může mít mnoho střihů a tvarů, může být symetrická i asymetrická. Jenom pozor, ne každému ofina sluší, je potřeba si to tedy dobře rozmyslet. A také to bude jistě velká změna.
 barevné vlasy
Tak co? Líbí se Vám nějaký z těchto trendů nebo nějaký máte? Jsou různorodé a každý si zde vybere to své.