Site Loader

Pokud žijeme v domácnosti, kde se jinak pravidelně uklízí, nemusíme se z menšího „povrchového“ nepořádku a návštěvy za dveřmi hned hroutit. Jen klid, dá se s tím něco udělat docela rychle. Musíme ovšem vědět, jak na to!
 
Uvítání na chodbě
Chodba, předsíň našeho bytu je místo, které návštěva uvidí první. Měla by proto být hezky upravená, čistá a voňavá. Uklidíme rozházené boty a věci na věšáku. Vytřeme nebo vysajeme.rohožka s nápisem vítej.jpg
 
Půjdou i do koupelny
Návštěvníci obvykle dříve či později po cestě navštíví toaletu. Nemělo by je tu zaskočit nespláchnuté WC, nedoplněný toaletní papír, špinavé ručníky, ušmudlané zrcadlo a umyvadlo, rozházené prádlo či dokonce nelibý odér. Vše zkontrolujeme, doplníme, uklidíme, očistíme, navoníme!
 
Zastávka v kuchyni
I když zde návštěvu přímo neposadíme, asi přes tuto místnost stejně bude procházet. Do oka jim určitě nesmí padnout špinavé nádobí, sporák se zbytky večeře a drobečky ze snídaně na stole! Co se stihne umýt, to umyjeme. Zbytek ukryjeme do myčky nebo skříňky. Ani čisté nádobí a náčiní nenecháme rozházené. Utřeme linku, sporák a stůl, podlahu vysajeme nebo vytřeme.
 
Pobyt v obýváku
Zde se s návštěvou obvykle usadíme, povídáme si a pohostíme ji. Všichni bychom se zde měli cítit příjemně a uvolněně. Vše, co se dá srovnat, to srovnáme (hlavně křesla, polštáře, přehozy, deky). Utřeme stolek, vysajeme podlahu, koberec. Nezapomeneme vyvětrat. Hezkou, příjemnou atmosféru můžeme doladit aromatickou svíčkou s jemnou, nevtíravou vůní.žena vybavená na úklid.jpg
 
Závěremještě byt projdeme a uděláme kontrolu. Zaměříme se na děti a domácí mazlíčky. Obě skupiny mají tendenci s úklidem pomáhat, ale někdy to nedopadne k naší spokojenosti. Měli bychom také najít chvilku k úpravě svého vlastního zevnějšku. Návštěvu pak rozhodně nevítáme omluvami a stesky, jaký máme doma nepořádek! Je to zbytečné a trapné, shazujeme sami sebe. Dáme si raději s návštěvou kávu a v klidu se společně pobavíme. Proto přijela!