Site Loader

Únikové hry jsou stále oblíbenější a zahrát si je můžete úplně s kýmkoliv. Hrát mohou děti ale stejně tak si je užijí i dospělý. Víte, jak se hrají?

Zažijte něco neobvyklého a úchvatného – únikové hry dostanou každého

Snad každý, kdo už někdy zkusil hrát únikové hry, se do nich zbláznil a opakovaně tuhle zábavu vyhledává. Jde o fenomén poslední doby, hrát může kdokoliv, nikdy však nehraje člověk sám, protože to by postrádalo smysl hry. Cílem je umět spolupracovat, řešit složité úkoly a zachovat chladnou hlavu. Tohle všechno se vám může hodit i v životě, jako hra to však všechno do sebe dokonale zapadá.

pexels-photo-3755440

Pro koho jsou hry určeny

Pokud už jste slyšeli o únikové hře, určitě vás napadlo, že byste si ji také mohli někdy zajít zkusit zahrát. A určitě do toho jděte. Hrát se musí vždy minimálně ve dvojici, nejlepší je však vyrazit ve větší partě lidí. Hra je uzpůsobena totiž týmové práci a jde o kolektivní hru, během které musí hráči řešit nejrůznější zapeklité úkoly v nějakém časovém intervalu a tak se posouvají dále ve hře. Hrát mohou i děti a na výběr je vždy z několika různých her.

Tahle zábava si dostane srdce dětí ale stejně tak i dospělých. Hry jsou obvykle v nějakém žánru, může jít o hororovou hru, sci-fi nebo fantasy a vždycky vás hra dokonale vtáhne do děje. Všechno to trvá asi hodinku nebo hodinku a půl a během té doby zažijete mnohá dobrodružství.

pexels-photo-1000445

Dokážete to?

Hra má své úkoly, které je zapotřebí plnit v určitém časovém rozmezí, takže vás čeká všechno od legrace, napětí až po dobrý pocit z toho, že se vám daný úkol podařilo vyřešit. Jako tým se pak budete muset dobře naučit pracovat s časem, který vám byl dán a během toho ještě budete muset dělat správná rozhodnutí a plnit dané úkoly. Hra má rytmus a náboj, který vás donutí všechno dotáhnout až do konce.Během hry zúročíte logické myšlení, kolektivní spolupráci a ověříte si, zda máte dobré manažerské schopnosti.

Vyrazit můžete i s kolegy z práce, možná se konečně naučíte společně lépe komunikovat. V únikové hře si najde každý to své. Vyzkoušejte ji a nebudete litovat.