Site Loader


Děti se na základních školách učí v hodinách hudební výchovy celou řadu lidových písní, které si prozpěvovali zejména těžce pracující chudí lidé na polích. Zpěv jim tehdy pomáhal překonat mnoho těžkostí a také vysoké pracovní nasazení. Je prokázáno, že zpěv zaměstnává svalstvo hrudního koše, bránici, a působí svým způsobem jako uvolňující masáž. Mohli bychom říci, že zpěv prodlužuje každému život, i když je samozřejmě nutné zdravěji se stravovat a dostatečně se hýbat a vyhýbat stresu.

voda v bazénu

Zazpívat si ovšem nemusíte jen v učebnách hudební výchovy nebo na divadelních jevištích a koncertních pódiích, klidně to zkuste i doma na zahradě v bazénu. A co je ještě lepší, pozvěte si domů kamarády, kteří jsou podobného smýšlení a mohou to zkusit s vámi. Ideální je, pokud někdo z nich hraje na hudební nástroj, tím pádem máte naladěnou tóninu a snadno se všichni „chytnete a sladíte“. Chce to ovšem mít kvalitní repertoár a písně, které chytnou za srdce, potěší, zvednou náladu a posílí vyšší vibrace díky textu i partituře.

hra na kytaru

Zazpívat si v bazénu obdélníkovém s vámi mohou i děti a můžete tu všichni dovádět mnohem víc, než kdybyste se tu placatili v tichosti. Bude vás víc bavit pouštění loděk na hladině, lovení předmětů ze dna i nezbedné šplouchání, cákání a stříkání vodní pistolí. Bazén se tak stane vašim přítelem ve dnech všedních i slavnostních.

A když už jsme zde naznačili slavnostní události, bazén je perfektní místo pro pořádání různých oslav, a to nejen narozenin či jmenin, ale i svateb. Jakmile se svatebčané posilní obědem u svatebního stolu, nabídněte jim přesun na zahradu, kde může probíhat slavnost v uvolněném duchu. Kdo bude mít zájem, může odložit svůj sváteční oblek či šaty, převléknout se do plavek a prožít tento den docela netradičně, přitom velmi zábavně, radostně a bez depresí a podobných negativních projevů.