Site Loader

Standardy kvality a záruka

Na internetu dnes zakoupíte sadu žárovek do předních světlometů velice snadno. Stačí znát příslušné parametry, zda jde o typ H4 nebo H7, případně jde-li o LED technologie či xenonové výbojky. Podstatné však je, z jakého zdroje nakupujete, a o jakého výrobce se jedná. V pestré plejádě webových stránek s mnoha odkazy na poctivé, ale i pofiderní e-shopy tu narazíte na desítky různých značek. Žárovky jsou spotřební zboží a jejich cena je přibližně na podobné úrovni, nejde o příliš vysoké částky, a přesto mnoho řidičů zbytečně riskuje nákupem neznačkových kusů, kde není zaručena životnost a požadovaná záruka. V této branži udávají vývojový směr dva nejznámější výrobci – Philips a Osram a díky rozvinutému systému vývoje a výroby a široké síti prodejců mohou nabídnout přijatelné ceny a produkty na špičkové úrovni.

noční osvětlení

Homologace

Každý výrobek určený pro náš trh musí být homologovaný. Značku naleznete na krabičce, pro naši zemi je to E8, ovšem pouze opět u značkových výrobků se lze spolehnout, že nejde o podvrh. Jak Philips, tak i Osram poskytují všem výrobkům na českém trhu homologační certifikát a značka na obalu je pochopitelně pravá.

Barva světelného zdroje

Na našich silnicích jsou povoleny pouze autožárovky H7 nebo H4, které vyzařují bílé světlo v různých odstínech teplých a studených barev. Důvěřujte v tomto směru opět značkovému výrobci, neboť se nemůže stát, že byste zakoupili neověřený kus, který svítí příliš studeným světlem ve spektru modré barvy. Ta není na našem území povolena, navíc neposkytuje dostatečný osvit.

zácpa

Doba životnosti

Životnost je ovlivněna více faktory, především počtem zapnutí a vypnutí a také světelným výkonem. Obecně platí jednoduchá rovnice, že čím výkonnější zdroj a silnější osvit na silnici, tím kratší dobu bude svítit. Výrobci Osram a Philips se zaměřili v produktových řadách na více typů a můžete mezi nimi zvolit autožárovky buď velmi výkonné a s vynikajícími světelnými parametry, ovšem s kratší dobou provozu, anebo sáhnout po typech Long Life s horší svítivostí, ale s důrazem na dlouhou životnost.