Site Loader

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou s celou rodinou ve východní oblasti Slovinska, určitě nebudete litovat. Malebná krajina, ve které se střídají smíšené lesy s řadami keřů vinné révy, protkána cyklostezkami, přímo vybízí k jedinému. Strávit tento čas na bicyklech. Které umožní poznat zblízka zajímavá historická místa. Architektonický klenot Ptuj, který je označován jako nejstarší slovinské město. U kterého se nalézají stejnojmenné termální lázně. Ve kterých si budete moci po celodenním putování odpočinout. Dominantou kraje je Ptujský hrad, pod kterým jsou historické stavby – kláštery, městské věže, kostely a památníky. Dokonce je možné navštívit i divadelní představení, které nabízí v letních měsících místní umělci.

Na dovolené

Pokud se rozhodnete strávit tuto dovolenou na kolech, čekají vás zajímavé výlety. Které budou vyhovovat i vašim dětem. Krajina nabízí bezpečnou jízdu, ve které není klasiky silniční provoz. S nádhernými výhledy na pohoří Haloze a mohutnou horu Donačka Gora. Mnohé cyklostezky vedou podél řeky Drávy. Ty vás dovedou i na velice zajímavé poutní místo Ptujska Gora. A odměna, v podobě koupání v bazénech s termální vodou, určitě také potěší. Druhým místem, které určitě stojí za prozkoumání, jsou termály na Muru. Obklopené krajinou s úzkými silničkami, na kterých je možné bezpečně jezdit na kolech i s menšími dětmi. Nejčastější plodinou, která se v tomto kraji pěstuje, je kukuřice. Jejími lány jsou lemovány břehy řeky Mur.

Termální lázně

V krajině jsou k vidění stožáry s čapími hnízdy. Kteří si tu větším množství našli svůj domov. Na řece jsou zakotvené jedinečné lodní vodní mlýny. Na nichž si dodnes můžete namlít mouku. Na jednom z cyklovýletu objevíte u jezera Bukovniško magické místo. Kterému je připisována léčebná síla s pozitivní energii na naše těla. Ve vesničce Bogojina na vás čeká překvapení v podobě kostela s bílou věží, která připomíná maják. Jejím  autorem je architekt Plečnik, známý i u nás. Za návštěvu stojí i oblast Štýrské Toskánsko. Které připomíná malebné italské Toskánsko. Další zastávkou na cestě je obec Jerusalem, kterou pojmenovali křižáci podle svatého města. Tak byli okouzleni zdejší krajinou. Ať už se rozhodente pro dovolenou v kterékoliv části Slovinska, určitě budete spokojeni. Počasí tu bývá od jara do podzimu příznivé a termální lázně jsou k dispozici celoročně.