Site Loader

Úraz je opravdu něco velice nepříjemného, co si nepřeje zažít nikdo z nás. Málo kdo si taky dobrovolně a rád nechá ubližovat, proto je také pochopitelné, že úraz není oblíbený snad u nikoho. Úrazy jsou samozřejmě velice individuální a záleží na tom, co si člověk udělá. Pokud se řízneme například jenom o papír, je to sice bolestivé, můžeme to počítat do jakési skupiny úrazů, ale pořád je to velice mírný úraz, který nám neponechá žádné větší následky, kromě toho, že několik hodin nebo dní budeme při používání toho prstu, do kterého jsme se řízli, cítit bolest.

Zlomená ruka

Existují samozřejmě i mnohem horší úrazy, které už můžeme zařadit do vážnější skupiny a které nám mohou v horších případech způsobit například i trvalé následky, které se s námi potáhnou i do budoucna. Mezi takové úrazy často patří například poranění kolen, které je známé převážně u sportovců, ale také u normálních lidí, které si kolena mohou poranit u nejrůznějších činností.

Náplast

Pokud máte s pojišťovnou sjednáno úrazové pojištění, vaše nejcennější zdraví vám to už sice nevrátí, ale může vám to alespoň z nějaké části vykompenzovat vaši ztrátu, kterou jste utrpěli právě tímto úrazem. Pojišťovna vám ihned po ukončení léčení úrazu bude vyplácet tak zvané bolestné a pak i další věci, na které máte nárok, jako je například pobyt v nemocnici, a tak díle, pokud jej máte ve smlouvě uvedený a pokud jste museli být do nemocnice hospitalizováni například z důvodu operace a poté nějaké rekonvalescence. Trvalé následky se následně často zkoumají až po roce od úrazu, jelikož se musí zjistit, jaké problémy vám to dělá po nějaké době od úrazu. Každá pojišťovna to má pravděpodobně jinak, a proto si musíte zjistit, od jaké doby od úrazu můžete jít nahlásit trvalé následky. Pokud byste se o tomto tématu chtěli dozvědět něco více, můžete se podívat například na trvalé následky.