Site Loader

I když se hypotéka tradičně pojí s bankami a jejím využitím k pořízení si nemovitosti do vlastnictví, nemusí tomu být nezbytně jenom tak. Tento typ půjčky se poskytuje totiž i v nebankovním sektoru a lze ji využít jak k výše zmíněnému účelu, tak třeba i k tomu, aby touto jeden financoval své výdaje, na které se mu nedostává vlastních finančních prostředků, nebo optimálním způsobem podpořil dočasně skomírající podnikání.

Ano, k tomu všemu lze využít nebankovní hypotéku. A proto si tento typ půjčky, jemuž se odedávna říká nebankovní americká hypotéka, berou mnozí z našinců. A pro tento produkt se zmínění rozhodují vlastně zcela opodstatněně, zejména pak v situaci, kdy jsou na tom skutečně nedobře.

americké dolary

Aby člověk získal takovou nebankovní hypotéku, musí tuto stejně jako u hypotéky bankovní spojit se zástavou nemovitosti. Přičemž zde ale člověk dává do zástavy nemovitost, kterou již vlastní, a díky této zástavě získává potřebné finanční prostředky, dosahující výše třeba až sedmdesáti procent odhadní ceny této. Člověk si tu zažádá jednoduchým způsobem, zastaví onu nemovitost a prokáže alespoň minimální schopnost splácet a je to. Velice rychle je o takové půjčce rozhodnuto, a díky tomu, že je její splacení zaručené zmíněnou nemovitostí, je tu velká šance, že žadatel uspěje, a to i tehdy, je-li ve skutečně vážné finanční situaci. Díky zástavě tu nevadí ani to, že dotyčný vydělává jenom relativně málo, nemusí tu vadit ani nějaký záznam v registrech dlužníků nebo další obtíže. Protože kdyby následně takový dlužník nesplácel, díky zastavené nemovitosti si přijde nebankovní společnost na své, nebude škodná.

dolary dvacítky

A proto je vhodné mít na paměti, že taková možnost existuje. Protože ať už si člověk potřebuje půjčit málo nebo mnoho, na krátkou nebo klidně i hodně dlouhou dobu, tady se uspěje. A navzdory žadatelovým možným nedostatkům velice výhodně.