Site Loader

Chodíte chytat ryby a děti vám přitom sedí doma u počítače? Není nic snazšího, než je vzít k vodě s sebou. Jednou vezmete děti nebo vnoučata, která se nebojí vody, na ryby a věřte, že jim to úplně učaruje. Voda, příroda a to napětí: „jestlipak se záběr povede“?  A což teprve ta radost, když se rybka na háček chytí!
Děti mohou rybařit s vámi nebo navštěvovat rybářský kroužek, naučí se postupně druhy ryb, techniky lovu, veškeré rybářské nářadí. Naučí se respektovat přírodu a chovat se v ní. Předáte jim svoje znalosti a zkušenosti a navíc spolu strávíte spoustu času, což bude nepochybně přínosem pro dítě i pro vás.

chlapci

 Při příchodu k vodě s vámi rády připraví pruty, podběrák a to nejdůležitější – krmení, abyste k sobě přilákali co nejvíce ryb. Mohou to být různá těsta, kolínka, žížaly, bílí červi. Nezapomeňte vzít také něco k snědku pro sebe, ale hlavně pro svého potomka, aby z hladu nezačal konzumovat pochoutky připravené pro vnadění ryb. A pochoutky to někdy opravdu jsou!

Časem se malí rybáři začnou zúčastňovat rybářských závodů, což je pro kluky (ale dnes již i pro mnohá děvčata) silný zážitek. A na svou první rybičku nikdy nezapomenou, ať je to kapřík nebo jen malá plotička, která stejně musí zpátky do řeky nebo do rybníka. Ale jako správný rybář ji, dříve než ji pustí zpět do vody, políbí pro štěstí. A už se těší na další chytání.

holky

Pro děti a mládež z rybářských kroužků existují také různé soutěže: mohou psát příběhy z kluboven, výlovů, o svých zážitcích na letních rybářských táborech, fotit své úlovky a posílat je do různých časopisů s rybářskou tématikou.
A teprve až bude venku nevlídně, tak pěkně doma v teple nastane čas na doplnění teoretických rybářských znalostí. Nastane čas listování v časopisech i knížkách, studium rybářských videí a příruček a na řadu přijde i počítač…
Podporujte děti v jejich zálibách!