Site Loader

Ve chvíli, kdy se rozhodneme pořídit si k sobě domů jídelní kout, bychom rozhodně neměli zapomenout si do tohoto pořídit i nějakou tu kuchyňskou lavici. Přičemž záleží jenom na každém z nás, upřednostníme-li jídelní lavici rovnou nebo nám spíše padne do oka .
orientální palác
Na jejím typu zase až tolik nesejde; hlavní je, aby se nám především pohodlně vešla tam, kam se nám má vejít.
Taková lavice by se pak měla nacházet spolu se židlemi u nějakého toho stolu. Je to logické – jinak bychom z ní přece nikam nedosáhli a to by bylo vysloveně k vzteku.
Zatímco když je taková rohová lavice umístěna přesně tam, kde má umístěna být, skýtá nám nejednu nespornou výhodu. Jen tak namátkou:
– Dokáže se na ni současně usadit více lidí, než by se jich na stejně velkém životním prostoru dokázalo usadit na jednotlivé židle. Protože se na takové lavici dá trošku smáčknout, což u židlí – jak sami uznáte – jednoduše udělat nejde.
lavice do ložnice
– Lidé sedící na takové lavici bez opěradel, jež by je od sebe oddělovala, tak k sobě také mají automaticky jaksi blíž. Což dokážou ocenit především děti, mající tu jedinečnou příležitost se pošťuchovat a tropit jiná alotria.
– Pro malé děti je zároveň taková lavice i bezpečnější než židle.
– Opticky rozděluje prostor kuchyně, respektive místnosti, čímž se stává užitečným architektonickým prvkem.
– Může se v ní coby třešinka na dortu ukrývat i nějaký ten úložný prostor pod sedáky, kam lze poschovávat ledacos, aby nám to zbytečně nezabíralo místo jinde.
– Hodí se k malým stejně jako i ke větším stolům.
Pokud se dnes rozhodneme si takovou rohovou lavici koupit, můžeme tuto sehnat jak samostatně, tak i coby součást celé kompletní jídelní sestavy. K mání tu bývají většinou lavice menší, určené řádově pro pětici lidí, nejednou i čalouněné a s různými typy opěradel.
A pro jakou z těchto jídelních lavic se máme rozhodnout? To už je jenom na nás. Můžeme dát přednost
a) smrkovému dřevu,
b) borovicovému dřevu,
c) bukovému dřevu,
d) dřevotřísce,
e) nebo laminovaným deskám,
z barev pak
1) těm přírodním
2) natřeným barvou
3) s patinou
4) s malovanými motivy
5) s povrchovou úpravou barevnými lazurami.
Ale ať už se nakonec rozhodneme pro jídelní lavici klasickou, stylovou nebo moderní, v žádném případě neprohloupíme. Budeme s touto spokojeni. I kdyby pak co chvíli „u lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo“.