Site Loader

To je ono. Volnost, radost z pohybu, rozvoj dechového a oběhového aparátu, dále si šetříme klouby a šlachy. Posilujeme činnost srdíčka a mimochodem ženy je to naprosto ideální prostředek na hubnutí a poradí si i s obezitou. Nemusí se nikdo obávat kopců a složitého terénu, dokonce ani věk nemusí být překážkou, když si pořídíme elektrokolo. To totiž není tak, že nic nebudeme dělat. Šlapat se musí, ale všechno jde hladce, proto si lze jízdu dostatečně vychutnat i v horském terénu. Stejně tak je velmi jednoduché s ním vyrazit na nákupy do města.

kolo dámské

Sportovat může klidně celá rodina

Cyklistika se díky elektrokolům stává skutečně velmi rozšířenou. Hlavně se tak trochu mohou vyrovnat i rodinné síly. Na výlet může jet skutečně celá rodinka. Ten kdo si chce dát kondičku nebo je náročnější cyklista, tak si může vzít klasické kolo a ostatní klidně s pohonem. Ono to ve skutečnosti nebude tak, že na elektrokole se nic dělat nebude, taky nás čeká výšlap do pedálů, ale i ten nejsložitější kopec bude pro nás hračkou. Ale samozřejmě ještě bude rozdíl v parametrech, záleží, kdo na něm bude sedět, zdali žena nebo muž. Ženské pokolení uvítá trend poslední doby, kterým je dámské elektrokolo se středovým pohonem. Díky tomu bude jízda přirozená a hlavně se to projeví na samotném výkonu.

dámské kolo

Dámská kola jsou trochu jiná

Především mají jinou rámovou geometrii a je zkrátka skutečně stvořené pro něžné pokolení. Jak již sám název nese „dámská“, tak také k tomuto účelu i slouží. Dokáže totiž lépe reflektovat ženskou postavu. Rámy bývají kratší, řídítka užší, aby je něžná ručka dobře uchopila. Tím samozřejmě budou i kratší kliky. Na takovém kole se snadněji pojede a také se bude lépe ovládat. Protože výrobci počítají s tím, že i výška ženy je podstatně menší, než u mužů, tak se dá vybrat kolo i podle velikosti a samozřejmě musí být designově přijatelné. Ženy se zaměřují i na sedlo nebo gripy. Nicméně na horských kolech je i jinak nastavené odpružení vidlic, aby jízda byla více, než pohodlná.