Site Loader

Možná, že jste doposud nakupovali věci pouze nové, protože jste se báli, že ty používané na tom budou hůře a že mohou mít nějaké vady. Podíváme se proto na to, zda se můžete nějak bránit, jestliže vám z bazaru přijde nějaká věc špatná nebo se vám velice brzy porouchá .

vyskládané látky

Na trhu existují bazary v různých provedeních. Například můžete najít bazar na internetu, ale také v městě, které se nachází nedaleko vašeho bydliště nebo přímo se nachází ve vašem bydlišti. Pokud se vydáte do tohoto obchodu osobně, tak si můžete dané věci lépe prohlédnout. Zjistit si jejich skutečný stav a rozhodnout se tak lépe, protože vše uvidíte reálně a nebudou to pouze fotografie. Vše si tedy můžete ozkoušet a případně i smlouvat o ceně s prodejcem. Smlouvat o ceně samozřejmě můžete i na internetu, ale je jednodušší smlouvat o ceně osobně, protože na prodejce vyvíjíte jistý nátlak, kterému buď on podlehne nebo ne. Přes komunikaci neosobní má daný prodávající čas si vše v klidu rozmyslet a případně se poradit s někým dalším.

Jestliže si myslíte, že v bazaru se nachází pouze věci, které jsou nějak opotřebované nebo nějakým způsobem zničené, tak se mýlíte. Dost často se zde prodávají i výrobky, které byly zakoupeny jako nevhodný dárek nebo byl použit pouze jednou a už se nevyužije. Také zde můžete najít zboží ve stavu, kdy nebylo ani rozbalené. Majitel si jej koupil a pak si rozmyslel, že už to nepotřebuje. To se také může stát a na takové stavy zde máte možnost také narazit. Zkuste se tedy příště podívat do bazaru (na internetu nebo osobně) než něco koupíte nového. Můžete totiž to samé zboží najít za menší cenu, a přitom ve stejném stavu.

prodej látek

Jestliže se bojíte, že vás přes internet někdo okrade, tak si nechte zboží zasílat na dobírku. Tím pádem po vás prodejce může požadovat pouze poštovné předem a vy na místě zaplatíte pak jen za daný výrobek. Pokud se vám komunikace s kýmkoliv nebude líbit, tak si raději nic nekupujte. Alespoň si tak ušetříte peníze.