Site Loader

Jeli potřeba zakoupit nový počítač, protože nám náš starý odešel do křemíkové nebe, nebo se nám jen zachtělo po lepším a výkonnějším modelu, je vždy nutné si v hlavě urovnat na co náš nový počítač vlastně chceme a co s ním budeme dělat.

ikonické logo Microsoftu

Jedním hlavním problémem, který sužuje mnoho kupujících, je volba mezi zařízeními od společnosti Apple s operačním systémem MacOS, nebo Windows od Microsoftu. Zvažujete-li koupi Macu, měli byste k tomu mít důvod. Jedním hlavním důvodem, který si zákazníci nemůžou vynachválit je možnost absolutní synchronizace veškerých zařízení. Napíše-li vám vaše milovaná osoba nebo šéf z práce zprávu na vaše mobilním zařízení, během chvíle se vám objeví upozornění na vašich chytrých hodinkách a rovněž i na vašem počítači. Dalším aspektem, který vzbuzuje zájem je jejich styl stolních počítačů, ve kterých se výrobci snaží o to, aby zabíral co nejméně prostoru, jestliže nejste fanouškem zamotaných kabelů, které se špatně schovávají může vás potěšit stolní počítač od Apple s jedním jediným. Takové počítače se hodí spíše na práci, toužíte-li tedy po kvalitním herním zařízení, které zvládne nejnovější herní tituly, měli byste spíše uvažovat o počítačích s operačním systémem Windows.
stolní počítač Apple

Ceny počítačů s operačním systémem od Microsoftu jsou přívětivější z hlediska ceny, také je. možné si dokoupit jednotlivé komponenty, a hardware dle vaší chuti, lze si vašeho miláčka postupně a po částech upgradovat.

Mezi Windows a MacOS nesmíme také opomenout často přehlížený operační systém Linux, který vám toho může také mnoho nabídnout.

Ať už se ale rozhodnete jakkoli, je potřeba se zamyslet nad všemi možnostmi. Máte-li raději prestiž a nevadí vám utratit o trochu těch peněz více na úkor větší volnosti měli byste si zvolit Mac. Vidíte-li ale vaši útratu spíše v menších číslech a máte raději volnost a trocha toho prostoru méně vás nezničí měli byste se zaměřit na zařízení Windows.