Site Loader

Pomůcek proti stresu existuje celá řada. K těm nejúčinnějším patří spánek, meditace, http://www.exercicie.cz/ignacianska-meditace.php teplá koupel, dobré jídlo a mimo jiné i adaptogenní bylinky, jako je Ženšen nebo Ashwagandha. To ale není vše, čím si můžeme proti stresu vypomáhat.

Inteligentní plastelína – tyto výrobky se prodávají ve světě s úspěchem již několik let a jsou poměrně rozšířené i na našem trhu. Můžete si vybrat nějakou krásně barevnou, např. zlatou, bronzovou, žlutou nebo červenou a mačkáním a tvarováním plastelíny docílit lepší psychické pohody.

souprava na badminton

Tenisový míč – docela obyčejný tenisák, samozřejmě to může být i značkový, špičkový výrobek, pomáhá proti stresu docela výrazně. Můžete si s ním pohazovat, odrážet jej o stěnu, pinkat s ním o zem a mimo jiné jej lze využít i pro reflexní masáž chodidel. Má k tomu optimální velikost a je navíc dostatečně pružný, takže dobře prohněte reflexní plošky.

Badminton a speedminton – není mnoho sportů, které by byly zároveň relaxační, oddychové a antistresové. Badminton a speedminton k nim patří a jejich výhodou je, že je lze hrát i tam, kde s jinými sporty neuspějete. Můžete si jej vzít na chatu, na dovolenou, na zahradu i na silnici před dům. Hrát proti sobě mohou lidé různého věku, pohlaví, výšky i hmotnosti, vůbec nezáleží na tom, s kým hrajete. Badminton se hraje s klasickými košíčky a speedminton se speedminton míčky, které jsou těžší, a také menší obdobou badmintonových košíčků.

souprava na speedminton

Trampolína – zaskákat si na trampolíně je rovněž zábavné a působivé proti stresu. Trampolínu si navíc můžete pořídit i do bytu v menším průměru a provozovat tu tento pohyb v menší intenzitě. Skákat tu ale můžete po celý rok, přičemž skákání dokáže vynahradit i běhání, takže nemusíte např. kvůli hubnutí běhat po parku a být na očích různým zvědavcům.

Chůze po schodech – jdou-li na vás nějaké chmury a vnímáte, že se blíží depresivní záchvat, vyběhněte si párkrát po schodech a seběhněte dolů, uvidíte, jak to zabere. Je to jeden z nejzdravějších pohybů a mnoho lidí si jej v neznalosti nebo lenosti odpírá jízdou výtahem.