Site Loader

Snad každý z nás by chtěl mít krásnou postavu, takovou, která se mu bude líbit, a také se bude líbit ostatním. V takovém těle se zkrátka dobře žije, a jde to poznat i na sebevědomí člověka, který je se svým tělem plně spokojený. Jak to ovšem udělat, abyste takového optimálního stavu dosáhli?

Pokud se vám zamlouvá myšlenka, že budete vážit jen tolik kilogramů, kolik je ve vašem případě rozumné a zdravé, tak v první řadě musíte vědět, kolik to vlastně je, jaká je vaše vlastní optimální váha.

Každý člověk je totiž jiný, a to, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. A také platí, že hmotnost, které je v jednom případě ideální, nemusí být ideální pro všechny. Nezajímejte se proto o konkrétní údaje o své anebo cizí hmotnosti, zajímejte se raději o index tělesné hmotnosti, tedy o BMI. Tento údaj jasně vypovídá o tom, jak si na tom se svou tělesnou váhou stojíte, a umožní vám i hravě srovnat váš stav s ostatními. Přitom výpočet BMI je opravdu jednoduchý!

appetite-1239057_640

A co je důležité, jeho výsledek jasně vypovídá o tom, zda je vaše váha optimální a případně potřebuje jen nějaké drobné estetické korekce. Anebo zda naopak trpíte podváhou či nadváhou, anebo dokonce obezitou.

Když se dozvíte, že je na čase začít něco dělat, tak uděláte nejlépe, když změnu ve svém životě nebude odkládat, ale začnete ji realizovat ihned. To jediné, na co byste si měli dát pozor, než do celé věci skočíte rovnýma nohama, je výběr toho správného postupu hubnutí.

lose-weight-1968908_640

Zvolte si tu pravou střední cestu, která je efektivní a vaše tělo příliš nezatíží – sáhněte po osvědčené bílkovinné dietě. Až na váš stůl dostanete bez jakékoli námahy chutná a zdravá jídla na celý den, která vás zaručeně dovedou k cíli – k vaší vysněné hmotnosti. A nemusíte se bát, že budete zklamaní – tuto cestu doporučují jak odborníci, tak i lidé, kteří ji už sami vyzkoušeli.