Site Loader

Máte nějaké finanční rezervy, které nechcete mít doma pod matrací nebo v bance, protože jim nevěříte? No jo ale do čeho investovat, abyste o své peníze časem nepřišli ale naopak ještě alespoň něco vydělali? Tady je pár starých ale zaručených a ověřených tipů.
ražené zlato
Zlato
Zlato bylo vždy průřezem všemi stoletími velice významným a drahým kovem. Neexistuje doba, kdy by nebylo ceněno. Díky zásobám, které se stále tenčí a do budoucna tomu nebude jinak jeho hodnota stoupá. Zlato označují všichni ekonomové za zaručeného trvalého uchovatele hodnoty. Investovat můžete do zlatého slitku v podobě cihličky nebo do mince. Cihlička má tu nevýhodu, že podléhá výkyvům zlata, takže když ji budete chtít opět prodat budete muset čekat, až vyšplhá a vyšší hodnotu, než za kterou jste ji koupili. Mince se dělí na investiční a pamětní. U pamětních mincí, kterých je vydané pouze určité množství, máte garanci ceny, za kterou byla zakoupena plus ještě obdržíte hodnotu pamětní.
Nemovitosti
Do nemovitostí je také vhodné investovat, ze stejného důvodu. Neztrácejí svou hodnotu naopak ji také zvyšují. Ať už se jedná o pozemky nebo byty, o které bude zájem stále vzrůstat, protože jejich počet bude klesat.
dívka v galerii umění
Umění
V tomto oboru je opravdu nutné mít určité znalosti, abyste dokázali poznat sběratelský kousek ať se jedná o obraz, sošku nebo jiné sběratelské kousky. Když se v tomto oboru vyznáte máte opravdu štěstí, protože moc dobře víte, že opravdové umění na ceně rozhodně neztrácí ale naopak stále narůstá.
peníze na investici
Starožitnosti
Další obor, ve kterém je značnou výhodou mít zkušenosti. Můžete investovat do starých bankovek, známek nebo aut a motocyklů – veteránů. Zde je totiž jistota toho, že byly tyto věci vyrobené pouze v omezeném množství a dnes se už nevyrábí. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu musíte být ale trpěliví. Pamatujete cena stoupá s věkem.