Site Loader

Znáte materiál s názvem filc? Nebo jej možná znáte pod pojmenováním plsť.

Je to takzvaná textilie se vzájemně zaklenutých vláken. Na pohmat hrubší a pevný.

Malá zajímavost

Filc/plsť lze vyrobit dvěma způsoby. Je to buď valchováním nebo vpichováním.

Ptáte se, co tyto pojmy znamenají? Je to jednoduché.

Valchování je takzvané plstění za mokra a vpichování je naopak suché plstění. Pokud Vás zajímá podrobný postup výroby, jistě jej naleznete na internetu. Nepochybně je to velice zajímavé!

Nejčastější použití filcu je na podlahové krytiny za účelem filtru či izolace.

skvělé tepelné a izolační účinky.

Dříve se také hodně nosily plstěné klobouky.

Klobouky na stojanu

Stylové, pevné, elegantní a jednoduché. To byly jejich hlavní znaky. Nyní už je ale můžeme zahlédnout spíše jen ojediněle. V dnešní době již nejsou tak populární a atraktivní. Nahradily je klobouky z jiných oblíbených látek.

Pokud jste fanouškem kulečníku nebo se podílíte na výrobě kolečkových stolů, pak víte, že speciální filc se používá na kulečníkové sukno.

Velmi atraktivní jsou doplňky a dekorace z této textilie.

Látky v komínku

Různé květiny, zvířátka, dekorační podložky a podobně. Skvěle se s ním pracuje a krásně drží svůj tvar! I jejich barvy jsou krásně pestré!

Na webových stránkách prima-obchod.cz naleznete široký výběr plsti. Různé druhy, různé barvy. Jistě si každý nalezne to, co právě potřebuje. A nejen to! Naleznete zde i spoustu dalších galanterních věcí. Různé doplňky k výrobě dekorací, nitě, stuhy, zipy a další. Vše krásně přehledné s ilustračním obrázkem pro představu.

Podle mého názoru, filc je stále velmi využívaný materiál. Jeho hlavní výhodou je univerzálnost. Mít ho doma ve svých zásobách se opravdu vyplatí. Ať už ten na podlahy či na dekorace nebo jiný. Věřím, že ho využijete. Stačí pak v případě potřeby pouze sáhnout do svých zásob!

Tak který druh filcu se hodí Vám?