Site Loader

Menopauze se bohužel žádná žena nevyhne. Toto období je nepříjemné a žena se musí vyrovnat s velkými změnami. Jak si toto období ale může ulehčit? 

Jak si pomoci při menopauze? Netrapte se velkými změnami a žijte zase naplno! 

Ženy se obvykle menopauzy děsí, na tohle období se připravují s hrůzou a očekávají, že se změní. Všechno se ale měnit nemusí, i když hormony samozřejmě udělají své. I v menopauze se ale dá žít naplno a možná, že můžete být spokojenější a vyrovnanější, než kdy předtím. Je třeba si uvědomit, že vyhnout se tomu nejde, tělo do této fáze přejít musí, ale je jen na vás, jak se s tím poperete. Zpříjemněte si menopauzu a nečekejte jen to špatné. 

nebojte se menopauzy

Kdy menopauza přichází? 

Menopauza může přijít u každé ženy v jiném věku, ale vyznačuje se značnými změnami, jak fyzickými tak psychickými. Mohou za to hormony, hladina hormonů totiž začne různě kolísat a to má za následek různé změny. Přichází nepravidelná menstruace, která se později ztratí úplně, žena ale také může začít přibývat rapidně na váze a to není zdaleka všechno. K menopauze patří i nespavost, podrážděná nálada, změny v chování, úzkost, návaly pláče a podobně. Hormony zapříčiňují i návaly horka, častější pocení a také ztrátu chuti na sex. Vyrovnat se s tím vším samozřejmě není pro ženu úplně jednoduché. 

Jakmile začnete pociťovat tyhle příznaky, je dobré zajít ke svému gynekologovi. Mnoho ženám pomůže, když si o menopauze zjistí více, nechají se vyšetřit a tím se i zklidní. Pomoci ale mohou i doplňky stravy, které se dají sehnat v lékárně zcela běžně. Jsou na přírodní bázi a pomáhají vyrovnat kolísající hladinu hormonů, čímž se příznaky zmírňují. Spolehnout se ale můžete i na zcela banálnější triky. 

s menopauzou život nekončí

Jídlem i pohybem navzdory menopauze 

Pohyb na čerstvém vzduchu dokáže zázraky a to i v tomto případě. Snažte se chodit ven, choďte, běhejte nebo si zajděte na jógu. Pohyb pomáhá neskutečně moc, a pokud to jde, snažte se trávit čas venku na vzduchu a sluníčku. Když k tomu přidáte správnou stravu a budete pít hodně vody, můžete se začít cítit příjemněji a možná ani nebudete vnímat, že nějaká menopauza přišla. Pomůže, když se zaměříte na zdravou stravu a odlehčíte si jídelníček. Jezte pravidelně a s chutí, ale dávejte si pozor na tučné pokrmy. 

Možná to zní banálně, ale skutečně to pomáhá. Pohyb povzbuzuje navíc dobrou náladu a tu jistě budete potřebovat.