Site Loader

Aby bylo schodiště kompletní, tak k němu musíme samozřejmě mít také zábradlí. To nám pomáhá a zároveň nás chrání před nebezpečím pádu či úrazu.

Ke schodišti patří zábradlí

Nepostradatelný prvek

Zábradlí není až tak nutné, když jsou schody mezi stěnami, ovšem pokud je alespoň na jedné straně volný prostor, tak je zábradlí nutnosti, protože je to zároveň bezpečností prvek. Schody jsou skvělé v tom, že můžeme snadno překonávat výškový rozdíl, ovšem musíme si na nich dávat pozor, aby nám nehrozil pád či dokonce vypadnutí. Takže povrch by rozhodně neměl klouzat.

kovové zábradlí

Co se týče zábradlí, tak pro něj platí různé normy, které udávají třeba jak daleko od sebe můžou být jednotlivé pruty, jaká je minimální výška a mnoho dalších parametrů, protože ty zajistí, aby bylo schodiště bezpečnější i pro děti, které často všude možně dovádí. Kromě toho je to také skvělý pomocník, kdy všichni přirozeně stárneme a v určitém věku bude zdolávání schodů o něco složitější. Právě proto se můžeme zapřít o zábradlí, čímž přeneseme značnou část své váhy. To vede k tomu, že se nám po schodišti lépe půjde a získáme tím navíc lepší stabilitu.

Výběr materiálů

Ve škole a dalších nemovitostech, kde se pohybuje spousta lidí často vidím kovové zábradlí, protože to se natře hezkou barvou a vydrží, přičemž kov už není potřeba nějak zvlášť udržovat. Ovšem kovové zábradlí v klasickém provedení je takové obyčejné, a proto je lepší zvolit k sobě domů něco jiného. Můžeme k tomu využít dřevěného materiálu, protože ten je naprosto přírodní, má hezký vzhled a hladký povrch.

dřevěné zábradlí

Interiéru rozhodně dodá kouzlo domova, a proto se cesta stane dřevěné zábradlí na schodiště FA-Havlicek tou správnou volbou. Nejčastěji se volí tvrdé dřevo, protože to je mnohem více odolné, má delší životnost a také mu nedělají problémy výkyvy teplot a vyšší vlhkost. Samozřejmě má na sobě nátěr, který zajišťuje pěkný vzhled a ochranu dřeva. V současné době se dost k tomuto materiálu vrací, a proto možná zaujme i Vás. K dřevěnému schodišti se tohle zábradlí skutečně hodí, takže se nemusíte bát, že by nějak designem nezapadalo.