Site Loader

Není dítěte, které by neznalo Mašinku Tomáše omalovánky. Tato kultovní lokomotiva vytvořena reverendem W. V. Awdrym, baví děti již řadu generací. Reverend W. V. Awdry poprvé Mašinku Tomáše představil světu v roce 1945 v dětské knize The Railway Series. O Awdrym je známo, že patřil mezi vlakové nadšence. Právě ona kniha byla inspirací pro vytvoření seriálu Thomas and Friends, který by na televizní obrazovky uveden roku 1984. První díly namluvil slavný bubeník skupiny The Beatles, Ringo Starr.

tomáš

V seriálu můžeme naleznout několik hlavních protagonistů. Kromě Tomáše zde nalezneme i jeho kamaráda Percyho, lokomotivu Emily nebo Gordona. Také tu objevíme Přednostu stanice, který vše řídí. Celý děj seriálu se odehrává na ostrově Sodor, což je fiktivní ostrov, který je umístěn někde v Irském moři.

Jak popularita seriálu rostla, začaly se objevovat předměty s touto tématikou. Brzy tak byly k dispozici penály, batohy, trička, mikiny, stavebnice, vláčky jako takové, puzzle a nebo omalovánky.

Tomáš2

firma Mašinka Tomáš se specializuje na prodej výše zmíněných věcí. Můžete zde naleznout i povlečení, přívěšky, plakáty nebo třeba obuv. Ony zmíněné omalovánky nejsou jen tak obyčejné. Krom toho, že děti dostanou příležitost vybarvit si svého oblíbeného hrdinu i zcela jinou barvou, než je jeho barva přirozená, můžou se také s jeho pomocí naučit rozpoznávat barvy, počítat i hrát pexeso. Jedná se tedy o zábavu na dlouhé hodiny, která bystří mozek, což je velká výhoda oproti běžným omalovánkám, kde dítko jen vybarvuje černobíle natisklý obrázek.

Pokud tedy chcete Vaši ratolest naučit počítat, rozpoznávat barvy nebo ho naučit číst a nechcete utrácet za zbytečné knihy, omalovánky od firmy Mašinka Tomáš bude dítko milovat. Nechte ho se přenést na kouzelný ostrov Sodor, kde s Mašinkou Tomášem zažije mnohá dobrodružství.