Site Loader

K letnímu čtení patří slunce, láska a dobré jídlo. Samozřejmě záleží na preferenci každé z nás, jaký žánr máme rádi a co si nejraději přečteme pro příjemně strávené chvíle s knihou. Zkuste se ale podívat po některém z našich tipů.

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku

Ideální kniha, pokud se chystáte na dovolenou do Itálie. Příběh vás přenese do slunečného Toskánska, kde společně s hlavní hrdinkou strávíte úžasný rok jejího života. Autobiografická kniha vypráví o Kamin, která se rozhodne skončit s vyčerpávající prací a odstěhovat se do Itálie, aby se věnovala kariéře spisovatelky. Během dvanácti měsíců, co zde žije, poznává úžasnou komunitu milých lidí jedné toskánské vesničky, nefalšovanou italskou kulturu, výborné jídlo a také se objeví nějaká ta láska.

Kniha

Léto v Kavárně nových začátků

Vyloženě letní příběh od autorky Debbie Johnson vypráví o hlavní hrdince Lauře, která se vzpamatovává ze smrti svého manžela. Na léto vezme sebe a své děti do městečka Dorset na Jihu Anglie. Kavárna, která stojí na vysokém útesu, si okamžitě získá její srdce, a to nejen vynikající dortíčky, ale především vřelou společností, kterou tam najde. Příběh vypráví o restartu života po těžké události, laskavým a humorným způsobem, ve společnosti skvělého jídla.

Neobyčejné léto

Svižný román od slovenské autorky Kristíny Pavelkové v sobě skrývá příběh o mladé Paule, která se nastěhuje po smrti své tety do jejího domu v prostředí venkova. Nebude to mít však vůbec lehké, jelikož tamější prostředí je protkáno intrikami, pomluvami a vesničané nejsou k hlavní hrdince zpočátku vůbec přátelští. Jak se Paula s tímto vyrovná, a nebude chtít zase prchnout do anonymity velkoměsta?

Čtení

Pekárna s vůní skořice

Jedná se o příběh na motivy Romea a Julie, který je ale tentokrát zasazený do prostředí Švédska. Hlavní hrdinka Lovisa se poté, co ji opustí snoubenec, rozhodne vydat do domu po svých prarodičích do Švédska, kde se narodila. Navíc se rozhodne, že se pokusí znovuotevřít rodinnou kavárnu. Jenomže bohužel, si bude muset poradit s znepřátelenou rodinou, která chce její plány překazit.