Site Loader

Plán Pentagonu je zcela jasný. Vypustit do kosmu další družice, ale prý budou jen hlídat celosvětový mír. Tento důvod rozebírat nebudeme, každý víme své, a taky si o tom to své myslíme.
Družice by měly operovat jen v určeném prostoru, jak se můžeme dočíst na webu Cé čtyři isrnet. Tento prostor by měl býtcislunární. To je oblast mezi geosynchronní a měsíční orbitou.
Proč zrovna v tomto prostoru? Vysvětlení Pentagonu je jednoduché. Zde prý budou moci tito hlídači zachytit jakoukoli raketu, nebo satelit či cokoli jiného ve vzduchu s agresívními úmysly. Jak se to pozná Pentagon zamlčuje, nebo to prostě neví.
Vojenská raketa
Počet těchto družic se přísně tají, ale prý jejich počet kolísá, takže proto nelze tento údaj dát veřejnosti.
To nejdůležitější však je, že ani jeden z těchto pozorovatelů nebude vybaven jakoukoli zbraní. Nebude moci tedy útočit, ale ani se bránit. Jeho úkol bude pouze ten, aby všechny údaje, které získá zaslal tam, kam je to potřeba. Jejich vyhodnocení je již někde zcela jinde. Toto vyhodnocení pak umožní nějak kontaktovat majitele vypuštěného satelitu s tím, aby vysvětlil jeho případné neobvyklé chování.
Satelit v kosmu
Vedoucí tohoto projektu, který má zkratku SDA (Space Development Agency), je jistý pan Jerry Krassner. Ten prohlásil, že míní vybudovat vícevrstvý prostor (tří nebo čtyř), kde by zmíněné hlídací družice operovaly a tím by se zcela mělo zabránit případnému napadení kteréhokoli státu. V každé vrstvě by se prováděly jiné operace a byl by jiný počet satelitů. Podrobněji je to rozepsáno, na již zmíněném webu. Zmíněný muž také prohlásil, že satelity v žádném případě nebudou útočné, ale že již jen jejich přítomnost by měla potencionální útočníky odradit.
Satelit na oběžné dráze
Pentagon jistě svými mírovými plány zaujme celý svět. Otázka zní, jak se na to budou tvářitostatní mocnosti. Nezbývá než doufat, že nedostanou v kosmu ty nejangažovanější podobný nápad.